Lincolnshire County FA Junior Cup Round Two
Harvest 4 – 0 Limestone Rangers
H: Shane Garvie (2), Daniel O’Hare, Jonathan Oglesby
Next game:
Saturday 17TH October
Boston Town Reserves v Harvest I Brookes R
Bee C
Tebbutt
League Table
as at 10TH October
RUSTON SPORTS 9 8
1 0 28
6 22 25
SLEAFORD TOWN
RESERVES 9 6
2 1 25
9 16 20
HARVEST 6 6
0 0 20
6 14 18
SKELLINGTHORPE PFC 8
4 4 0
19 14 5 16
LINCOLN
UNITED RESERVES 10 5
1 4 26
23 3 16
HYKEHAM TOWN 7 4
1 2 26
11 15 13
LOUTH TOWN
RESERVES 10 4
1 5 26
24 2 13
SKEGNESS TOWN 7 3
3 1 20
8 12 12
CGB HUMBERTHERM 9 3
3 3 18
12 6 12
HORNCASTLE TOWN 9 2
4 3 15
19 -4 10
LOUTH UNITED 8 3
1 4 13
19 -6 10
GRIMSBY
BOROUGH RESERVE 10 2 2
6 12 31 -19
8
HECKINGTON UNITED 7 1
4 2 12
18 -6 7
LINCOLN
MRLDS RAILWAY RE 10 1
1 8 11
26 -15 4
BOSTON TOWN
RESERVES 10 1
1 8 9
32 -23 4
CLEETHORPES TOWN 7 0
1 6 5
27 -22 1
Sills & Betteridge Solicitors
Results
Tuesday
6TH October
Reserves 3 – 0 Louth
United
H:
Owen Morgan, Joe Taylor, Dan Anderson
Moorlands Railway Reserves 2 – 3 Skellingthorpe
PFC
H:
Lee Foster, Joshua Bowden A:
Ashley McKinstry (2), Shane Beesley
Reserves 0 – 2 CGB
Humbertherm
A:
Jonah Simmons (2)
Reserves 3 – 1 Hykeham
Town
H:
Michael Stones, Tom Sergeant, Simon Bailey A:
Jon Hanson
Wednesday
7TH October
H:
Michael Harness A:
Thomas Heaton
United Reserves 1 – 3
H:
George Zuerner A:
Craig Burnett, Danny Hicks (2)
Saturday
10TH October
Moorlands Railway Reserves 3 – 4
H:
Joshua Bowden, Adam Zanetti, Own Goal A:
Nicholas Brown (3), Dean Newby
H:
Michael Stones (2), Tom Sergeant, Stephen Lovett, Simon Bailey
Challenge
Cup Round One
Reserves
H: Gary Kilday A: Owen Morgan,
Liam Wilson, Nathan Hubbert, Leroy Medina (2), D Thompson
Billinghay Athletic 2 – 4 CGB Humbertherm
H:
Not Provided A:
Matt Hanton, Tom Avison, Scott Thorpe, George Oliver
AS Motors 2 – 4
H:
Not Provided A:
Ryan Newton, Matthew Tofton, Daniel Trott, Own Goal
Red
Lion unable to raise a team
Keelby United 1 – 2
H:
Not Provided A:
James Cooper, Robin Newman
Long Sutton United 4 – 4 (aet) Heckington United (Long
Sutton United won 5 – 3 on Penalties)
H:
Not Provided A:
Michael Musson (2), Mark Smith, Andrew Collin
Louth United 3 – 1 Woodhall Spa United
H:
Luke Barron (2), Riddle A:
Ruston Sports 4 – 4 (aet) Epworth Town (
Sports won 4 – 3 on Penalties)
H:
Niall Forbes, Joey Butler, Stuart Wilkinson A:
Lee Ward (4)
Messingham Trinity Juniors 2 – 4
H:
Ben Ibrahim (2) A:
Dan Starkey, Michael Howard, Michael Gardner, Jordan Dixon
Skellingthorpe PFC 3 – 4 AFC Friendship
H:
Ashley McKinstry, Stephen Mehta, Joshua Raby A:
McBurney, Bogner(2), Shipley
Fixtures
Tuesday
13th October
Sleaford Town Reserves v
Ruston Sports I Burridge R
Dungworth C Hearn
Saturday 17TH October
Boston Town Reserves v Harvest I Brookes R
Bee C
Tebbutt
Heckington United v
CGB Humbertherm A Herbert J
Forder T Poole
Lincoln United Reserves v
Hykeham Town M Thompson
K Price A
Skelton
Louth United v Lincoln Moorlands Railway
Reserves D Cupit G Dales T Bishop
Ruston Sports v
Horncastle Town D Brown J
Pullen L Gash
Louth Town Reserves N Wheeler A
Beilby D
Fidlin
Skellingthorpe PFC v Grimsby Borough Reserves J Bedford J
Reid L Gardner
Sleaford Town Reserves v
Cleethorpes
Town D Scoot D
Beswick B Trendell
Tuesday
20TH October
Boston Town Reserves v
Skegness Town T Sharrock D
Tutty R Bee
Louth Town Reserves v
Louth United S Smith D
Fidlin D Mawer
Wednesday
21ST October
CGB Humbertherm A Farr A
Skelton J Longstaff
Handbook
Amendments
Page
7
Manager – Jim Masterton, 57 Meadowbank, Great Coates,
Page
8
Borough Reserves – New Manager – Richard
Smith – email address: richard-smith1@live.co.uk
Mobile 07729037651