SILLS &
BETTERIDGE SOLICITORS
LEAGUE
Fixtures & Appointments for November
2009 all Saturday Fixtures will K.O. @ 2-00pm & all Midweek Fixtures will
K.O. @ 7-45pm unless stated otherwise
Tuesday 3rd
November
Boston
Town Reserves v
Hykeham Town I Burridge* M Grant* D
Tutty*
Louth
Town Reserves v Skegness Town C
Good* N Cook* D Fidlin*
Sleaford
Town Reserves v Skellingthorpe PFC
M Thompson* I Cole* E
Blanchard*
Wednesday 4TH
November
Horncastle
Town v Cleethorpes Town
A Herbert* J Forder* T
Poole*
Lincoln
United Reserves v Harvest
A
Skelton* D Cupit* R Farr*
Saturday 7TH
November
Heckington
United v Skellingthorpe PFC
A Herbert* K Price* R Bee
Lincoln
Moorlands Railway Reserves v Boston Town Reserves K.O.
3-00pm N Wheeler* D Myhill* G
Dales*
Lincoln
United Reserves v Louth Town Reserves K.O.
3-00pm C Lamb
K Clark* J Kennington*
Sleaford
Town Reserves v Grimsby Borough Reserves J
Bedford* T Poole* J Forder*
Lincolnshire F A
Junior Cup Round Three K.O. 1-30pm
Beehive
United v CGB Humbertherm
Barrowby v Cleethorpes Town
Harvest v Skegness Town
AFC
Friendship v
Horncastle Town
Swineshead
Institute v Hykeham Town
AFC
Brumby v Louth United
Ruston
Sports v Pinchbeck United
Wednesday 10TH
November
Lincoln
Moorlands Railway Reserves v Heckington United J
Bedford E Blanchard A Jones
Saturday 14TH
November
Boston
Town Reserves v CGB Humbertherm K.O. 3-00pm A Redgard* I
Brookes* C Tebbutt*
Cleethorpes
Town v Grimsby Borough Reserves
D Cupit* R
Smaller* R Farr*
Heckington
United v Lincoln United Reserves
A Jones* A
Herbert* K Price*
Horncastle
Town v
Skellingthorpe PFC K.O. 3-00pm B
Trendell* E Blanchard* T Poole*
Hykeham
Town v Harvest
D
Brown A Posner J Forder
Lincoln
Moorlands Railway Reserves v Skegness Town K.O.
3-00pm R
Dungworth* C Giles* R Bee
Louth
United v Louth Town Reserves E
Cowley* A Beilby* D Fidlin*
Ruston
Sports v Sleaford Town Reserves A
Farr* J Longstaff* J
Reid*
Saturday 21ST
November
Grimsby
Borough Reserves v Horncastle Town P Goodhand* K Clark*
J Kennington*
Harvest v Cleethorpes Town D
Myhill A Skelton* T Bishop*
Lincoln
United Reserves v CGB Humbertherm K.O. 3-00pm D
Scoot A Posner C
Lamb
Louth
Town Reserves v Ruston Sports K.O. 3-00pm N Wheeler* N Cook* P
Sellars
Skegness
Town v Hykeham Town G
Dales C Tebbutt I
Brookes
Skellingthorpe
PFC v Heckington United
P Wyatt J Forder T
Poole
Sleaford
Town Reserves v Louth United
A Herbert* M Thompson* K Price*
Challenge Cup
Round Two K.O. 2-30pm
Lincoln
Moorlands Railway Reserves v Boston Town Reserves L Gardner* J Longstaff* L
Gash*
Saturday 28TH
November
Challenge Cup
Round Two K.O. 1-30pm
Cleethorpes
Town v Hykeham Town
I Brookes* A
Redgard* C Tebbutt*
Heckington
United v Harvest
M
Thompson* I Cole* A
Herbert*
Skegness
Town v Sleaford Town Reserves
D Myhill* N
Wheeler* D Mawer*
Supplementary
Cup Round One K.O. 1-30pm
Grimsby
Borough Reserves v Louth United A Farr* L
Gash* A Beilby
Horncastle
Town v CGB Humbertherm K.O.
2-30pm A
Jones* J Bedford* B Trendell*
Ruston
Sports v Louth Town Reserves D
Cupit* R Farr* A Skelton*
Skellingthorpe
PFC v Lincoln United Reserves
C Giles* D Beswick* R Bee
Sills & Betteridge Lincolnshire Football League Results
Tuesday 20TH October
Boston Town Reserves
0 – 2 Skegness
Town
A: Dan Starkey, Michael Howard
Louth Town Reserves
3 – 0 Louth
United
H: Craig Gordon, Callum Hyland
Wednesday 21ST October
Horncastle
Town
0 – 3 CGB
Humbertherm
A: Jonah Simmons, Gary Cross